Skip to content
 

Zorganizuj się!

Zorganizuj się!

John Doowhit

W jaki sposób zyskać więcej wolnego czasu? Poznaj sprawdzone techniki, dzięki którym podniesiesz jakość swojego życia na wyższy poziom.

Jeśli uważasz, że nie masz czasu czytać tego tekstu, to oznacza, że MUSISZ go przeczytać.
Poświęć 5 minut, a zyskasz całe godziny
wolnego czasu, którego zawsze brakuje…

zobacz więcej

* Czy ciągle brakuje Ci czasu na załatwienie wszystkich spraw, z którymi musisz się uporać?
* Czy nie wyrabiasz się z pracą, nauką, obowiązkami, które masz do wykonania?
* Czy zdarza Ci się tak, że masz tyle na głowie, że nie wiesz, za co się chwycić i od czego zacząć?
* Czy trudno pogodzić Ci obowiązki zawodowe, szkolne, domowe, tak aby starczyło też trochę czasu dla Ciebie i na Twoje przyjemności?


Jeśli któreś z tych pytań opisuje problem, z którym się spotykasz na co dzień, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Zorganizowanie, skuteczna realizacja zadań, wyrabianie się na czas ze wszystkim, co masz do zrobienia – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Niektórzy już stosują te sposoby…
Powiedz STOP!

Dowiedz się jak zyskać wolny czas

Brak czasu, niedokończone projekty, niezałatwione sprawy i całkowity brak organizacji i porządku w życiu. To typowy scenariusz, jaki ma większość z nas od czasów szkoły aż po pracę zawodową. Strasznie trudno jest załatwiać wszystkie sprawy w czasach, gdy ciągle jesteśmy rozchwytywani i zajmowani przez 100 różnych problemów na raz. Dom, praca, rodzina, nauka, papiery – można tak wymieniać w nieskończoność.

Najgorsze jest to, że wielu z nas widzi, że nie daje sobie rady z kontrolowaniem swojego czasu, ale nic z tym nie może zrobić. Czasami po prostu widzimy sami siebie miotających się od zadania do zadania, od pracy do pracy. Nie ma już chwili wytchnienia, a czas, który powinien być przeznaczony na pracę i obowiązki, przedłuża się aż do momentu, w którym brakuje Ci go dla bliskich i na własne przyjemności.

Jest tylko praca, kolejne obowiązki, sprawy do załatwienia, a brakuje chwili dla bliskich i dla siebie. Cierpi na tym nie tylko Twoja rodzina, bliscy, ale również Twoje samopoczucie, bo zbyt dużo na głowie to ciągły stres, który niszczy zdrowie.
W czym tkwi sekret ludzi, którzy
zawsze mają na wszystko czas?

„Przecież każdy z nas ma te same 24 godziny na dobę do dyspozycji. A mimo wszystko jedni ludzie znajdują czas na swoje życie, a nie tylko na pracę i załatwianie kolejnych spraw”.

Przede wszystkim dzieje się tak dlatego, że wielu ludzi po prostu rodzi się ze zmysłem dobrej organizacji działania. Są naturalnie uporządkowani, potrafią ustalać priorytety działania i zarządzać swoim czasem. Pomyśl dobrze – na pewno w Twoim otoczeniu jest taka uporządkowana osoba, która ze wszystkim potrafi zdążyć na czas. Czy chodziła na kurs zarządzania czasem? NIE. Czy uczyła się tego w szkole? NIE – to wszystko przyszło jej naturalnie.

Z drugiej strony jest reszta ludzi, którzy nie urodzili się z takimi umiejętnościami. Po prostu nie są z charakteru zorganizowani ani nie potrafią utrzymać porządku w swoim życiu. Wiem, to wkurzające, ale tak jest. Na szczęście, są sposoby, aby nauczyć się skutecznie kontrolować swój czas.
Ty też możesz mieć więcej wolnego czasu

Być może zastanawiasz się: „Czy to w ogóle możliwe, żeby osoba taka jak ja, która całe życie ma problemy z organizacją czasu, wreszcie się tego nauczyła?”. Odpowiedź jest jedna: „Tak, jest to możliwe”.

A najlepsze jest to, że wcale nie potrzebujesz do tego osobistego trenera, kogoś, kto ciągle będzie Ci o czymś przypominał (nawet jeśli masz krótką pamięć). Jedyne, czego potrzebujesz, to kilka sprawdzonych, praktycznych rad, metod zarządzania czasem i sposobów na wprowadzenie w swoje życie większej dozy porządku i skutecznego działania. I właśnie takie rady dostaniesz w książce „Zorganizuj się!”.

Rady te są prostymi do zastosowania technikami i można je stosować w praktycznie każdych warunkach. Dzięki nim będziesz potrafić zrobić porządek ze swoimi obowiązkami i czasem. Zaprowadzisz twórczą organizację działania, bez przesadnego dbania o szczegóły i stresowania się tym wszystkim. Dodatkowo będziesz mógł też uczyć innych organizacji – i to nie jak tyran, ale pokazując im, jak to robić łatwo i skutecznie.

Od dzisiaj skończy się w Twoim życiu organizacyjny chaos, a uporządkowane działanie będzie Ci przychodzić spontanicznie. Sposoby,o których się zaraz dowiesz, wejdą Ci w krew i staną się dobrym nawykiem, który wyprze stare przyzwyczajenia.

Już za chwilę możesz dowiedzieć się i poznać:

* 10 sposobów na to, aby pamiętać nawet o najdrobniejszych szczegółach i nie zapominać tego, co ważne. Koniec z zapominaniem, co było do zrobienia albo kiedy trzeba było zanieść papiery do urzędu.
* Jak zorganizować samego siebie? Naucz się być człowiekiem zorganizowanym, który ma uporządkowane życie. To wcale nie jest trudne – wystarczy tylko dowiedzieć się, jak to robić.
* 7 zaprowadzających porządek w Twoim życiu czynności, które możesz wykonać natychmiast, jak tylko skończysz czytać tę książkę. Nie czekaj, aż Twoje życie samo się uporządkuje, działaj od razu. Z tymi pomysłami będzie to dla Ciebie jeszcze łatwiejsze.
* Jak priorytetyzować pracę i w jaki sposób oceniać, które zadania są najważniejsze do zrobienia? Rób to, co najważniejsze, i przestań tracić czas na błahostki.
* 14 rad, jak uporządkować miejsca, w których przebywasz. Dowiedz się, co zrobić, aby w Twoim pokoju, kuchni, domu, biurku zapanował porządek – i to nie tylko po sprzątaniu, ale nawet po całodniowej pracy.
* Co zrobić, aby być zorganizowanym i żeby przychodziło Ci to spontanicznie, naturalnie i weszło w krew? Nie chodzi o to, żeby „pamiętać” o porządku, ale o to, aby przychodziło Ci to naturalnie.
* 6 oszczędzających czas rad, które pozwolą Ci być bardziej zorganizowanym. Poznaj skuteczne sposoby na to, aby nie marnować czasu w ciągu dnia.

* W jaki sposób uprościć codzienne czynności i co możesz zrobić, aby czasochłonne obowiązki stały się mniej uciążliwe?
* 15 tajników wprowadzania do codziennego życia porządku i organizacji (i co robić, aby utrzymać ten stan każdego dnia). Dziś bałagan i rozgardiasz, a jutro spontaniczna, ale skuteczna organizacja.
* 9 rzeczy, które wprowadzają więcej niezorganizowania w Twoje życie i dodatkowo jeszcze zaśmiecają Twój umysł. Pozbądź się tych cichych szkodników!
* Jak pozbyć się stresu dzięki lepszemu zorganizowaniu swojego życia? Dowiedz się, jak bardzo nieporządek w obowiązkach wpływa na to, że jesteś bardziej zestresowany, i co zrobić, aby pozbyć się tego stresu.
* Trzy najlepsze sposoby na uporządkowanie papierów, książek, magazynów, gazet w swoim domu, biurze, biurku

Zamów PDF
Zamów wersję drukowaną
Zamów Audio MP3
Zamów Audio CD

Podobne posty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments

Zostaw Odpowiedź