Skip to content
 

Zanim rzucisz pracę

ZANIM RZUCISZ PRACĘ

Robert Kiyosaki

Więcej informacji o publikacji

Nowe biznesy upadają w niepokojąco szybkim tempie. Właśnie to wywołuje strach, który paraliżuje potencjalnych przedsiębiorców, zatrzymując ich w ich obecnej pracy. Robert Kiyosaki, odnoszący sukcesy przedsiębiorca, inwestor i autor książki Bogaty ojciec, Biedny ojciec, prezentuje nowe strategie, które mogą diametralnie zmienić ten stan rzeczy.

Chociaż istnieje wiele książek mówiących o tym, jak przedsiębiorcy budowali swoje firmy, Kiyosaki – po raz pierwszy w historii – przedstawia kroki, jakie potencjalni przedsiębiorcy muszą poczynić, zanim zrezygnują z pracy. Jego zdaniem to, czy nowo powstały biznes odniesie sukces, czy poniesie porażkę, jest przesądzone, jeszcze zanim przyszły przedsiębiorca odejdzie ze swojej pracy na etacie. I choć wielu ludzi jest przekonanych, że powinni zostać przedsiębiorcami, strach przed porażką nie pozwala im zrobić tego pierwszego kroku.W książce ZANIM RZUCISZ PRACĘ. Jak stworzyć biznes wart wiele milionów. 10 praktycznych lekcji, które powinien znać każdy przedsiębiorca. Robert Kiyosaki przedstawia dobre i złe strony wkraczania na drogę przedsiębiorczości, opisując swoje doświadczenia z zakładaniem własnych firm, oraz prezentuje, jak jego wcześniejsze wysiłki przyczyniły się do utworzenia podwalin pod uzyskaną ciężką pracą wolność finansową, z której teraz korzysta.

Książka wyróżnia się spośród innych publikacji poświęconych przedsiębiorczości, gdyż Kiyosaki odważnie pisze o swoich porażkach biznesowych i opisuje je w celu zilustrowania dziesięciu najważniejszych lekcji. To odważne podejście autora przyczyniło się do spopularyzowania w świecie jego nazwiska i jego firmy Rich Dad.

W książce ZANIM RZUCISZ PRACĘ Kiyosaki szczegółowo omawia ekscytujący – choć czasami także wyczerpujący – proces przejścia od statusu pracownika do statusu przedsiębiorcy. Wyjaśnia, że to coś więcej niż tylko zwyczajna zmiana pracy.

Jest to raczej prawdziwa metamorfoza, która rozpoczyna się od potrzeby posiadania większej wolności, a nie większego bezpieczeństwa. Świadomość, że udany biznes powstaje zanim jeszcze zaczniesz go prowadzić (lekcja pierwsza), zrozumienie, że sukces ujawnia Twoje porażki (lekcja czwarta), zrozumienia tego, jak zamienić pecha w szczęście (lekcja druga), czy uświadomienie sobie, że proces jest ważniejszy niż cel (lekcja piąta) – wszystkie te lekcje, sprawdzone techniki i praktyczna wiedza Roberta Kiyosaki przydadzą się przedsiębiorcom, gdy będą rozwijali własne biznesy.

zobacz więcej w wydawnictwie

Kiyosaki, niegdyś młody i niedoświadczony przedsiębiorca działający w biznesowym środowisku Honolulu, jest dziś właścicielem dochodowej firmy działającej na rynku nieruchomości, jest współzałożycielem dwóch odnoszących sukcesy spółek giełdowych oraz kieruje Rich Dad Company – firmą która oferuje edukację finansową.

Produkty Rich Dad zostały przetłumaczone na ponad 40 języków, firma prowadzi działalność w 80 krajach, a jej flagowym produktem jest Bogaty ojciec, Biedny ojciec (książka, która od ponad 8 lat znajduje się na listach bestsellerów New York Timesa i tygodnika Business Week). Spostrzeżenia i punkt widzenia autora, weterana przedsiębiorczości, są bezcenne dla przedsiębiorców – niezależnie od aktualnego poziomu ich doświadczenia.

Robert Kiyosaki opisał własną drogę przebytą w świecie przedsiębiorczości i przekazał nam wiele praktycznych porad, m.in.:

• Zbyt duży sukces może wykończyć źle przemyślany biznes. Kiyosaki opisuje, jak jego biznes produkujący zapinane na rzep portfele dla surferów szybko się rozwijał i jak w końcu zaczął przerastać możliwości trzech przedsiębiorców, którzy go stworzyli. Świętując swój niespodziewany sukces, Kiyosaki i jego wspólnicy nie wiedzieli, że w rzeczywistości ponosili porażkę.

• Znaczenie ochrony własności intelektualnej. Gdy Kiyosaki jako pierwszy wprowadził na rynek portfel zapinany na rzep, nie zasięgnął porady u rzecznika patentowego. „Gdy przygotowaliśmy rynek i gdy świadomość tej nowej linii produktów zaczęła funkcjonować, wszędzie pojawiła się konkurencja i mój mały biznes został zgnieciony (…) słabo ten biznes przygotowałem, zanim jeszcze zaczął istnieć”.

• Lekcja na temat przejścia od statusu pracownika do statusu przedsiębiorcy… odbyta przez Roberta Kiyosaki podczas 4 dni w szkole jazdy wyczynowej. „Program nauki nie opierał się na tym, że trzeba było wykonywać wszystko właściwie. Bardziej chodziło o popełnianie błędów przy coraz to większych prędkościach. (…). Proces przemiany kierowcy ulicznego w kierowcę rajdowego zmusił mnie do oduczenia się wielu rzeczy. Inaczej mówiąc, to, co na drodze można nazwać właściwym zachowaniem, na torze może nas zabić. (…). Tak samo jest, gdy pracownik staje się przedsiębiorcą. Są to dwa zupełnie inne światy i to, co jest właściwe w jednym, jest złe w drugim”.

• Przedsiębiorca musi pracować nad swoją umiejętnością sprzedawania. „Z natury jestem bardzo nieśmiały. Nawet dzisiaj przyjęcia i imprezy towarzyskie nie są dla mnie niczym przyjemnym. Tak więc pukanie do drzwi obcych ludzi było każdego dnia przerażającym doświadczeniem”. Przez 2 lata Kiyosaki był najgorszym sprzedawcą w zespole handlowym firmy Xerox, później był konsekwentnie numerem jeden. Dokonał tego, tworząc okazje do częstszego ponoszenia porażek, aby mógł szybciej uczyć się na własnych błędach. Wieczorami, aby zdobyć dodatkowe doświadczenie w sprzedaży, jako wolontariusz dzwonił do ludzi w celu pozyskania pieniędzy dla lokalnej organizacji charytatywnej.

• Świadomość istnienia trzech rodzajów pieniędzy i tego, jak określają one, kto będzie naszym partnerem. Tworzenie sojuszów z zewnętrznymi partnerami biznesowymi jest niezmiernie ważne z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorstwa. Jednak najpierw musisz wiedzieć, dla jakiego rodzaju pieniędzy pracujesz: z rywalizacji, ze współpracy czy dla pieniędzy z powołania. Firma Rich Dad działa w celu uzyskania wszystkich trzech ich rodzajów, lecz misja firmy, „Zwiększanie dobrobytu ludzkości”, przyczyniła się nie tylko do zdobycia dużych zasobów pieniędzy z powołania, ale także do rozwinięcia zmysłu pozwalającego określić, które firmy będą najlepszymi partnerami strategicznymi.

• Znaczenie zajmowania się wszystkimi pięcioma poziomami biznesu. Kiyosaki często mówi o Trójkącie B-I, modelu biznesowym bogatego ojca, który pomaga przedsiębiorcy w ocenie rentowności firmy. Pięć poziomów Trójkąta B-I stanowią: produkt, przepisy, systemy, komunikacja, przepływ pieniężny – i w każdym biznesie trzeba zająć się wszystkimi tymi poziomami, żeby mógł on przetrwać. Kiyosaki opisuje, jak jego przedsięwzięcia biznesowe odzwierciedlały zasady Trójkąta B-I.

Te i inne ciekawe historie z życia zawodowego Roberta Kiyosaki, w połączeniu z nigdy wcześniej nie publikowanymi poradami bogatego ojca, tworzą dziesięć życiowych lekcji, które przyniosą korzyść każdemu przedsiębiorcy. Wszystko to składa się na książkę ZANIM RZUCISZ PRACĘ – będącą praktycznym spojrzeniem na ekscytujący świat przedsiębiorców oraz pokazującą, co jest potrzebne, żeby stworzyć dobrze prosperujący biznes.

Możesz zamówić książkę bezpośrednio w wydawnictwie klikając w ten link

Podobne posty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments

Zostaw Odpowiedź