Skip to content
 

Sztuka bycia lubianym

Jak postępować, aby inni nas polubili

Autorem artykułu jest Wioletta Sikora
Tylko będąc w dobrych relacjach z innymi możemy czuć się szczęśliwi. Poznaj zasady zdrowego życia społecznego. Rozumiejąc pewne istotne mechanizmy i zachowania, zaczniesz przyciągać do siebie osoby, które umożliwią Ci rozwój.

Szczere zainteresowanie drugą osobą.

Dobry rozmówca to dobry słuchacz. Rozpoczynanie rozmowy jest niczym innym jak słuchaniem i próbą znalezienia wspólnej płaszczyzny. Stawiając naszym współrozmówcom wiele pytań wykazujemy zainteresowanie nim. Poznajmy jego zainteresowania. Rozmawiając z kimś o jego pasjach, torujemy sobie drogę do przejścia na inne tematy, w których możemy zacząć poruszać własną sprawę. Okazuj podziw dla jego osiągnięć w danej dziedzinie. Jeżeli poświęcimy czas na zgłębienie potrzeb i zainteresowań rozmówcy osiągniemy zamierzony skutek.

Rozmowa jest czymś naturalnym i instynktownym. Sztuczność konwersacji wynika z mało zrelaksowanej postawy rozmówców. Nie ma żadnej logicznej struktury konwersacji! Najbardziej ciekawe rozmowy, to te, w których przeskakuje się między tematami. Można rozmawiać o życiu i o świecie. Mowa jest jednym ze sposobów wyrażania naszych myśli, uczuć, naszej woli oraz podstawowym środkiem porozumiewania się.

[adsenseyu1]

Uśmiech na twarzy.

Jak zrobić dobre wrażenie? Wystarczy się uśmiechać. Dajmy się poznać z pozytywnej i radosnej strony, a będziemy traktowani jak przyjaciele. Uśmiech zmienia tonacje głosu i nastawienie.Nawiązuj przyjemny, naturalny i ciepłego kontaktu z druga osobą. Trenuj patrzenie w oczy. Jednak niie może być to wpatrywanie się, takie zachowanie może zostać odebrane jako nachalne.

Zapamiętywanie imion.

W ten sposób okazujemy szacunek, a osoba zapamiętana z imienia i nazwiska czuje się kimś szczególnym i ważnym. Skojarz imię z wyglądem np. Ania – czerwona bluzka, bo akurat ma sobie taką bluzkę. To taka technika pamięciowa, Tomek – pyzata twarz itp.

Poczucie humoru.

Osoby zalęknione, niepewne siebie, są bardzo poważne, co stwarza dystans w relacjach. Nie traktuj siebie zbyt poważnie. Śmiej się z siebie i dbaj o rzeczy, które się liczą – oto wyjście z samoudręczenia

Powściągliwość krytyki.

Jeżeli chcemy zjednać sobie ludzi, musimy – nawet w chwili złości – nauczyć się osiągnąć spokój, zanim jeszcze damy upust naszym emocjom poprzez krytykę innych. Ludzie posiadają niezaspokojoną potrzebę – potrzebę uznania. Jak narobić sobie wrogów? Wystarczy powtarzać ludziom, jak bardzo się mylą.

Człowiek realizuje się poprzez kontakt z drugą osobą. Proste, oczywiste rozwiązania, bywają wypierane przez naszą psychikę. Znajdź w sobie osobowość, która przyciąga innych.

Techniki relaksacji Podświadomość Psychologia w biznesie Techniki pokonywania lęku społecznego i nieśmiałości

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

[adsenseyu3]

Podobne posty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments