Skip to content
 

Prawo rozwoju

Prawo Rozwoju
Autorem artykułu jest Witold Wojtowicz, autor ebooka “Sukces a praca”

Najważniejszym prawem sukcesu, jest prawo rozwoju. Prawo radości, to właśnie prawo rozwoju. Świat jest w ciągłym procesie rozwoju i wszystko, co się rozwija, jest z nim w harmonii. Wyznacznikiem tej harmonii jest wewnętrzna radość. Jeżeli ktoś nie cieszy się życiem, znaczy, że się nie rozwija.
Świat jest tak stworzony, że to, co sprzyja ewolucji, wzrasta, natomiast każdy mechanizm regresu i destrukcji w sposób naturalny jest niszczony. Jeśli marzenia, jakie posiadasz, są w harmonii z prawem ewolucji – będą stale wzrastać. Jeżeli nie – będziesz je tracić.
- Teraz nasuwa się pytanie: ” jakie marzenia są zgodne z prawem ewolucji, a jakie nie?”
- Tutaj niech odpowiedzią będą zasady etyczno-moralne, jakie ludzkość wypracowała na przestrzeni dziejów. Najpełniej reprezentują je systemy religijne. A więc jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoje cele i działania w kierunku ich realizacji są w harmonii z prawem ewolucji, spójrz na „Dziesięć Przykazań” i unikaj tego, co religia określa jako grzech. Ludzie, którzy łamią te zasady, osłabiają swój mentalny potencjał i z czasem go degenerują. Jest to logiczne, bo w przeciwnym wypadku świat zmierzałby do zagłady, a tak widzimy ogólny postęp.


Katastrofiści i tak będą twierdzić, że wszystko zmierza do zagłady. Nie jest to jednak prawda. Popatrz na technikę, medycynę, motoryzację, komputery, czy jakąkolwiek inną dziedzinę, wszędzie widać szalony postęp.

Jeśli stwierdziłeś u siebie zanik lub osłabienie motywacji, radości i chęci życia, znaczy, że „nagrzeszyłeś”. Ale nie przejmuj się. Kiedy zrozumiesz i wprowadzisz w życie zasady sukcesu, wszystko się naprawi.


Jest jeszcze jeden powód, dla którego nie powinieneś „grzeszyć” – jeśli chcesz się rozwijać, to powinieneś jak najczęściej przebywać w towarzystwie ludzi sukcesu.
„Kto z kim przestaje, takim się staje”.
Najlepiej zaprzyjaźnić się z którymś z nich. I teraz ważna konkluzja: żeby zaprzyjaźnił się z Tobą ktoś z nich, to musi Cię najpierw zaakceptować.
Pamiętaj, ludzie zostają ludźmi sukcesu dlatego, że mają rozwiniętą intuicję i potrafią postawić na właściwego konia, czyli widzą coś, czego nie widzą inni. Żeby któryś z nich uznał, że warto być z Tobą w kontakcie, musisz na to zasłużyć. Ci ludzie widzą jakim jesteś człowiekiem. Nie wiem czy wiesz, ale masz wypisane na twarzy czy jesteś dobry czy zły, czy jesteś uczciwy i solidny, czy można Ci zaufać. Twarzy przed nimi nie ukryjesz. Więc lepiej stań się porządnym człowiekiem.

www.sukces.l.pl

Witold Wójtowicz jest autorem ebooka “Sukces a praca”

Artykuł pochodzi z serwisu Artelis.pl

———————————————————————————–

Podobne posty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments

Zostaw Odpowiedź