Skip to content
 

Manipulacja,perswazja czy magia?

Sergiusz Kizińczuk
Manipulacja, perswazja czy magia?

Poznaj niesamowitą moc słowa, myśli i wiary i dowiedz się jak ją wykorzystać

„Poznaj potężną moc słowa, myśli i wiary”

więcej…
zamów bezpośrednio w wydawnictwie…

Możliwe, że nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy dziennie jesteś poddawany różnego rodzaju manipulacjom. Niektóre są delikatne, prawie niewykrywalne, inne zaś wprost nachalne i zapewne od razu budzą Twoją niechęć.

Część z nich odbierasz świadomie, jednak wiele z nich pozostaje poza granicą Twojego postrzegania. Na czym polega różnica? Chcesz przeczytać o tym fascynującym, psychologicznym podejściu do wywierania wpływu?
Manipulacja, perswazja czy magia?
A może po prostu „codzienność”?

Moc myśli i słów ma ogromny wpływ na Twoje życie, Twoje poglądy i zachowanie. Możesz się nie zgadzać z tym, co teraz powiem, ale jesteś sterowany niczym marionetka, ktoś pociąga za sznurki a Ty tańczysz, jak Ci zagrają. Kupujesz rzeczy, które nie są Ci do niczego potrzebne, dajesz się wmanewrować w kłopotliwe sytuacje towarzyskie, itd. I wielokrotnie uważasz, że to Twoje własne poglądy, Twoje własne zachowania!


Wiem, teraz właśnie się zdenerwowałeś, że ktoś Tobie, człowiekowi świadomemu usiłuje wmówić, że jest bezwolny. Ale możemy zrobić próbę, byś przekonał się, że mam rację. Twierdzisz, ze jesteś panem swoich myśli, prawda? No, to proszę, zrób coś dla mnie i nie myśl o czerwonym, sportowym samochodzie.

Teraz, skoro nie myślałes o czerwonym samochodzie, nie myśl o drzewach w lesie. A teraz, zrób jeszcze coś i przez chwilę nie myśl o tym, jak masz na imię.

Pewnie mimo Twoich najszczerszych chęci pomyślałeś i o czerwonym, sportowym samochodzie, i o tym, jak masz na imię, prawda? A w wyobrażni zobaczyłeś las i drzewa… I nie ma w tym nic dziwnego, to wynika z konstrukcji Twojego mózgu.

To oczywiście bardzo prymitywny przykład i pewnie już go znałeś, ale tak czy inaczej, pokazuje on jak łatwo wpłynąć podświadomie na czyjeś myśli.
Czy wiesz, że wielokrotnie byłeś w transie hipnotycznym, nawet o tym nie wiedząc?

Na pewno słyszałeś o hipnozie i kojarzy Ci się ona zapewne z monotonnym powtarzaniem słów, w rodzaju: jesteś spokojny, zupełnie spokojny… jesteś senny, bardzo senny, coraz bardziej senny. Twoje powieki stają się ciężkie , tak ciężkie jak ołów, oczy same się zamykają…Całe Twoje ciało się rozluźnia, rozluźnia…

Oczywiście masz rację, ale czy wiesz, że nie potrzeba wcale skomplikowanego, monotonnego, niekiedy długotrwałego powtarzania tych słów, by wprowadzić Cię w hipnozę?

Jeżeli przypadkiem jesteś osobą o niskiej samoocenie i czasem brak Ci wiary w siebie, to musisz wiedzieć, że zarówno psychomanipulacja, jak i hipnoza znacznie bardziej na Ciebie działają!

Stwierdzono bowiem, że na manipulacje wszelkiego rodzaju są znacznie bardziej podatni ludzie zakompleksieni, o niskiej samoocenie, tacy, którym brak wiary w siebie. Chciałbyś zatem wiedzieć jak z tym walczyć?

„Poradnik napisany prostym, zrozumiałym językiem. Zawarte w nim informacje, sugestie i porady są niezwykle pomocne w relacjach z ludźmi, szczególnie w negocjacjach biznesowych. Sądzę również, że zajmujący się MLM -szczególnie liderzy – powinni go wprowadzić jako lekturę obowiązkową. Polecam ten poradnik każdemu kto chce zmieniać swoje życie i lubi pracować nad sobą. Może zakończę cytatem z poradnika: „Masz zmieniać siebie, tak, by i Tobie z ludźmi i ludiom z Tobą żyło się lepiej.”"
Anna K. właścicielka firmy handlowej

„Z ebooka dowiedziałem się jak bronić się przed manipulacją oraz jak wiele można odczytać z prostych ludzkich gestów. Pomaga również w pozytywnym patrzeniu na świat.”
Krystian Głąb licealista, 19 lat

więcej…
zamów bezpośrednio w wydawnictwie…

Podobne posty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments

Zostaw Odpowiedź