Skip to content
 

Łatwa trudność zROZUMInia


Łatwa trudność zROZUMIEnia
MARIUSZ SZUBA

Liczba str.:127
ISBN:978-83-7701-197-3
Wydanie:Wydanie I, 2011

więcej o publikacji

Jak sprawić, by w końcu życie stało się podróżą, w której mamy wiele możliwości wyboru?
„Nigdy nie wiadomo, kiedy cokolwiek się zaczyna, a kiedy kończy i chociaż wszyscy spodziewamy się happy endu, nie zawsze jest jak w kinie. Nie zawsze jest, ale może być!”

Mariusz Szuba to autor takich bestsellerów, jak „Legalny doping emocjonalny” oraz „Pokaż, na co Cię stać”, a także osoba, która prowadzi największe motywacyjne szkolenie w Polsce – Podróż Bohatera, które w tym roku zgromadziło w Warszawie blisko 2000 osób!

Teraz Mariusz w swojej najnowszej publikacji „Łatwa trudność zROZUMIEnia” pomoże Ci zROZUMIEć otaczającą Cię rzeczywistość i dowiedzieć się, dlaczego jeszcze nie osiągnąłeś tego, czego pragniesz, oraz co zrobić, by Twoje życie stało się jedną wielką podróżą o niekończących się możliwościach.


„Odbieranie rzeczywistości tylko w jeden sposób sprawia, że tracimy, a życie staje się zbyt płaskie, zbyt normalne, a przez to większość ludzi wpada w rutynę „życia”, w którym niestety nie biorą czynnego udziału!”

Tak. To wszystko sprawia, że życie nie ma smaku, a rzeczywistość jest czarno-biała. Co zatem zrobić, aby to zmienić? Łatwo jest narzekać na wszystko, co się nie udaje. Jeśli tak chcesz żyć, możesz. Ty odpowiadasz za swoje życie. To Twoje decyzje determinują i kreują rzeczywistość, w której teraz jesteś.

„Łatwa trudność zROZUMIEnia” to publikacja dla tych, którzy chcą nareszcie otworzyć oczy i uświadomić sobie, że jeśli chcą osiągnąć sukces, muszą docenić swoją w nim rolę. Sytuacja, w jakiej się teraz znajdujesz, jest wynikiem Twoich wcześniejszych działań i decyzji. A zatem skoro sam doszedłeś do tego miejsca, równie dobrze sam możesz dojść do swojego celu.

Czy przeszło Ci kiedyś przez myśl, dlaczego nie udało Ci się osiągnąć tego, co zaplanowałeś?
Prawda jest taka, że za swoje niepowodzenia i porażki ludzie obwiniają wszystkich
dookoła, tylko nie samych siebie. Kiedy mówisz do kogoś: „I tak Ci się nie uda”, w rzeczywistości mówisz to do siebie i o sobie. Nie zdając sobie sprawy z tego, co decyduje o porażce lub sukcesie, z góry zakładamy, że wszystko, co robimy, nie zmieni naszej sytuacji i wróżymy niepowodzenie.

Wydaje nam się, że rzeczywistość jest poza naszą kontrolą. Mamy wrażenie, że przypadek steruje naszym życiem, a to, czy nam się uda, zależy od szczęścia, decyzji innych, znajomości albo zrządzenia losu. Niewielu z nas rozumie swoją rolę w rzeczywistości i to, jaką siłę mamy, by ją kreować.

Kolejny problem to nasza skłonność do rutyny. Bierze się ona z tego, że postrzegamy rzeczywistość jednowymiarowo. To bardzo wygodne dla naszych umysłów, ponieważ dzięki temu nie musisz się zastanawiać, dlaczego jest tak, a nie inaczej. Masz fałszywe poczucie komfortu, które tłumaczy brak motywacji do działania i podejmowania jakichkolwiek starań.

Czego możesz się spodziewać, gdy już przeczytasz tę publikację?
Nie znajdziesz tu recepty na sukces. Nie znajdziesz też uniwersalnych prawd, które będą pasowały wszystkim i wszędzie. Ale otrzymasz za to odpowiedzi na takie pytania, jak:

-Kto jest odpowiedzialny za to, że częściej Ci się nie udaje, niż udaje?
-Dlaczego nie pisze się o tych, którym nic się nie udało?
-Co zrobić w sytuacji bez wyjścia?
-Czy porażka może oznaczać początek drogi do sukcesu?
-Czy krytyka może nauczyć Cię „skakać wyżej”?
-Czy bycie na fali jest lepsze od kucia żelaza?
-W życiu trzeba mieć zawsze plan B
-Nigdy nie wiesz, co przyniesie jutro.
Tym bardziej nie wiesz, czy to, co zrobisz, uda się na pewno za pierwszym razem, dlatego warto być gotowym na wszystko i znać odpowiedzi na pytania:

-Jak przygotować się na coś, co może się wydarzyć i niekoniecznie będzie po Twojej myśli?
-Jak zamienić wizję porażki na wizję wyzwania?
-Jak poprawić coś, zanim się wydarzy?
Nie ma sytuacji bez wyjścia
W wielu skrajnie negatywnych wypadkach zdarza się, że nasze myśli są tak bardzo skupione na poniesionej porażce, że nie widzimy rozwiązań, które istnieją. Poradnik Mariusza Szuby pomoże Ci zROZUMIEć, że bez względu na to, w jak beznadziejnej sytuacji się znajdziesz, zawsze jest wyjście na poziomie emocjonalnym, które pozwala normalnie funkcjonować.
KAŻDY rodzaj krytyki ma swoje zaplecze i swoje cele
Codziennie każdy z nas ma do czynienia z krytyką ze strony innych osób. Najczęściej krytyka pochodzi od ludzi, którzy zauważyli nasze błędy i niedociągnięcia.

Czytając „Łatwą trudność zROZUMIEnia”, dowiesz się m.in.:

Jaki rodzaj krytyki jest prawdziwym oszustwem, a jaki oszukaną prawdą?

Co to jest krytyka konstruktywna i krytyka dołująca?

Jakie dobre strony niesie krytyka z zewnątrz?

Jak zROZUMIEć prawdziwe intencje osób, które Cię krytykują?

Wskazówki: „Jak z własnych doświadczeń z przeszłości wyłuskać to, co najbardziej cenne, aby zmienić rzeczywistość?” i „Jak sprawić, by życie stało się podróżą, w której mamy wiele możliwości wyboru?” znajdziesz właśnie w tej książce Mariusza Szuby.

Autor, dzieląc się kilkoma historiami ze swojego życia, pragnie uświadomić Ci, jak ważna w życiu jest odpowiedzialność za własne wybory, nieskończona liczba rozwiązań w sytuacjach, które wydają się bez wyjścia oraz to, że popełnione błędy i porażki są w życiu tak samo ważne jak odniesione sukcesy!

Mariusz Szuba na swoim szkoleniu określonym mianem PODRÓŻ BOHATERA poruszał te same kwestie, pokazując, jak stać się autorem własnego życia i rozumieć rzeczywistość na wielu płaszczyznach jednocześnie.

Samo szkolenie, które odbyło się dokładnie 19 marca 2011 roku, już zostało okrzyknięte wydarzeniem motywacyjnym nr 1 w Polsce, a blisko 2000 osób, które w nim uczestniczyły, już posiadło umiejętności opisane w tej publikacji. Teraz Ty możesz do nich dołączyć!

możesz zamówić w wydawnictwie

Publikacja jest dostępna również jako Audiobook

Podobne posty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments

Zostaw Odpowiedź