Skip to content
 

Dobrobyt bez granic

Dobrobyt bez granic
Autorem artykułu jest Nikodem Marszałek, jego ebooki: „Odrodzenie Feniksa” „Motywacja bez granic”
„Z moich doświadczeń wynika, że kreatywnej pracy na najwyższym poziomie nie można wykonywać, gdy jest się nieszczęśliwym” Albert Einstein

Znane ludzkości od tysięcy lat prawo dawania, dlaczego przynosi tak wyśmienite efekty, czy zadawałeś to pytanie? Dziękując za dobre rzeczy prawo wdzięczności lub przekazując np. 10 procent swojego dochodu systematycznie zostawiasz odcisk w swoim umyśle podświadomym. Twoja cała osobowość wie, że jest wystarczająco dużo dobra na tym świecie i Ty już posiadasz wszelkie potrzebne środki w postaci czasu, pieniędzy i wszelkich dóbr. Nie możesz przyciągnąć biedy jeśli jesteś hojny. Gdybyś zasiał ziarenko słonecznika nie wyrosłaby Ci dynia! Gdyby tak się działo gra nie byłaby warta świeczki. Tak budujemy mentalność dobrobytu bez granic, czym jest mentalność niedostatku?

Mentalność niedostatku charakteryzują 3 rzeczy:

1. współzawodnictwo;
2. dzielenie tortu;
3. brak kreatywności;

Ad.1 Współzawodnictwo jest wysoko jeśli chodzi o techniki motywacyjne na mojej liście. Nisko, gdy mam na myśli korzystanie z tej siły w codziennym życiu.
Zadaj sobie pytanie: a co jeśli, tylko Ja biorę udział w wyścigu? Nie możesz być zależny od kogoś lub czegoś. Rozglądasz się po rynku, analizujesz co robią inne firmy i mówisz: spójrz ile ten zespół stworzył, uczynił, wypromował, sprzedał. Może daje to pewien pogląd i lekcję, zastanów się jednak co się stanie, gdy będziesz sam na rynku, co napędzało Billa Gates’a we wczesnych latach działalności? Co inspirowało Henry’ego Forda? To była nieskończona kreatywność oraz siła niewyczerpalnych zapasów. Zawsze i wszędzie tylko Ty jesteś konkurencją i przeszkodą w drodze do zdobycia swojego dobrobytu bez granic, nikt inny.


Ad.2 Mentalność niedostatku mówi nam, że istnieją z góry ustalone dobra, że istnieje jeden tort i można go podzielić na określoną liczbę kawałków? Kawałki mogą być wyższe i szersze, ale ich liczba jest zawsze ograniczona.

Od zawsze byłem przekonany, że wszechświat się rozszerza, że Stwórca oraz nasz ludzki geniusz daje nam nieograniczone idee, możliwości które materializujemy w odpowiednich chwilach my nazywamy to przełomami epokowymi lub technologicznymi czy nowymi nurtami myślowymi. W książce W.Wallace’a „Sztuka bogacenia się” możemy przeczytać, cytuje: „gdyby użyć tylko materiałów budowlanych znajdujących się w USA, można byłoby wybudować każdej rodzinie na świecie dom wielkości Kapitolu. Gdyby wykorzystać tylko znajdujące się w USA płótna i materiały tekstylne, każdy człowiek na Ziemi byłby lepiej ubrany niż król Salomon w czasie największego rozkwitu.” Wkrótce czeka nas eksploracja kosmosu, wolność osiągana dzięki erze informacji jest cudownym odzwierciedleniem słowa kreatywność. Pojawili się ludzie, którzy swe fortuny zdobyli bez posiadania fabryk i fizycznego angażowania dóbr ziemskich wystarczyła jedna myśl, idea, program, usługa.

Ad.3 Kreatywność
Przejmując odpowiedzialność za swoje czyny, słowa, myśli dochodzimy do punktu, które osobiście dzielę na dwie części:

- wynajdywaniem;
- ulepszaniem.

Dobrobyt bez granic, jest możliwy tylko dla tych dwóch nurtów. Możesz opracować świetny biznes plan, nowy fascynujący produkt, napisać piosenkę, skomponować utwór lub ulepszyć dany produkt, zmniejszyć jego koszt produkcji itd. Zadajesz pytanie, jak zwykli ludzie osiągają niezwykłe rezultaty? Przeczytaj uważnie to co napisałem poniżej.

Kreatywność jest udziałem tylko tych ludzi, których energia nie jest wykorzystana przez wysiłek fizyczny, emocjonalny oraz umysłowy. Wyobraź sobie, że Twój organizm przyjmuje masę żywności, owoców, warzyw, mięsa również poprzez sen oraz słońce tworzysz potrzebną energie. Jeśli przyswoisz 1000 jednostek pożywienia, cokolwiek to oznacza, to może być np. 1000 kalorii ta energia może zostać użyta w sposób fizyczny. Pod koniec dnia dana osoba jest zmęczona i wyczerpana bo ma bardzo mało energii. Jeśli energia nie zostanie skonsumowana w fizycznej pracy kieruję się w górę w stronę emocji. 1000 jednostek energii , generuje 1000 jednostek emocjonalnej energii. Ów energia, to jest to co czujemy, jak my odpowiadamy, jest to nasz entuzjazm, żywotność, podekscytowanie, radość z życia itd. Gdy ta energia nie jest użyta w sposób emocjonalny natychmiast przeradza się w energię mentalną. To jest ten rodzaj energii którą myślimy (to nie może być wytłumaczone naukowo, tylko przez nasze doświadczenie). Tak jak w rafinerii, każdy z otrzymanych produktów rozdziela się dalej np. mazut na wazelinę i parafinę, np. idąc dalej poddaje się innym przemianom chemicznym (np. benzyna). Jeśli ta energia nie zostanie spalona mentalnie kieruję się w górę, 1000 jednostek energii zostaje zmienione w 1 jednostkę energii kreatywnej. Jeśli medytujesz i rozwijasz się duchowo z pewnością wiesz o czym mówię?

Co się dzieje, gdy pracujemy bardzo, bardzo ciężko fizycznie, sport, może to być kopalnia węgla kamiennego lub coś innego. Pod koniec dnia jesteśmy wykończeni, na pewno każdemu z nas to się zdarzyło wracamy do domu nie chce nam się podjąć żadnej decyzji chcemy tylko położyć się spać. Jest tak dlatego, że spaliliśmy na poziomie fizycznym całą energię, większość profesji i pracy dzisiaj nie spala całej naszej energii. W innym przypadku jest to spalenie na poziomie emocjonalnym, przez negatywy, strach, stres, presję, złość to wszystko pali energię na poziomie emocyjnym i nie masz energii, aby twoje życie było lepsze. Nie ma czegoś takiego jak zapasowy rodzaj energii. Tak są ludzie którzy piją dużo, używają narkotyków, ale to jest negatywny substytut (ile kilometrów przejedzisz samochodem, nie posiadając ni kropli oleju w silniku?).

Zastanawiałeś się kiedyś czy zasób słów jaki posiadamy ma wpływ na poziom naszej kreatywności. Np. w języku angielskim średnio osoba używa 1.200 słów w swoim języku codziennym, z bazy ponad 500 tysięcy słów lub więcej. Wiemy, że poziom naszej kreatywności i poziom inteligencji jest bezpośrednio zależny od liczby słów które znasz. Zwiększ zasób słów, ćwicz inteligencję przestrzenną oraz pamięć. Dziecko do lat pięciu, zna i rozumie 5000 tysięcy słów, to prowadzi nas do nowego prawa.

Prawo kreatywności – mówi, że wszystko co jest w życiu, zaczęło się jako idea. Sukces, postęp, szczęście, zdrowie. Czym jest kreatywność, jest to umiejętność ulepszenia. To prawo, że Twoje szczęście, Twój sukces jest zależny od jakości i ilości twoich pomysłów.

Jak zwiększyć swoją kreatywność?

1. Poprzez zadawanie pytań np.

- jak moglibyśmy to wykonać inaczej?
- jak zrobiłaby to nasza konkurencja?
- jeśli byśmy to zmienili?

2. Przez zmianę języka np. „ja się myliłem, ja popełniłem błąd” ludzie którzy łatwo się zmieniają mówią: „popełniłem błąd, pomyliłem się” zmieniają myślenie i wykonują następnym razem daną rzecz inaczej lub lepiej.

3. Jak łatwo, możesz powiedzieć: „ja nie wiem” lub „ja potrzebuje pomocy”, „ja nie potrafię tego zrobić sam”, „nie mam umiejętności żeby to zrobić”.

Stanem naturalnym jest stan kreatywności. Osoba kreatywna to taka, która szuka rozwiązań nieustannie i potrafi powiedzieć, nie wiem, nie pamiętam, może potrzebujemy pomocy?

Jest takie ciekawe badanie, w którym badano dzieci pod kątem inteligencji w wieku 2 i 4 lat. 94 procent z nich było bardziej inteligentne i bardziej kreatywne niż w badaniach przeprowadzonych 4 lata później. Tylko 6 procent została uznana za bardzo kreatywnych i inteligentnych. Dlaczego? To proste do lat 4, dziecko dotyka, bada, zadaje pytania, niszczy, biega, krzyczy. To co zaobserwowano, to wpływ rodziców. Okazało się, że bliscy byli zirytowani po pewnym czasie tą ciągłą eksploracją świata i podekscytowaniem, więc zaczynały się słowa: zostaw, nie ruszaj, ciszej, nie próbuj, nie wiem, to nie wyjdzie Twoi rodzice już próbowali itd. W „Odrodzeniu Feniksa” napisałem wystarczająco dużo o tych negatywnych słów. Dzieci zaczynają być wtedy pasywne. Na szczęście to wszystko się nie liczy, ponieważ kreatywność jest bardzo głęboko zakorzeniona w naszym mózgu.

Podsumowując

Po pierwsze: dóbr, pomysłów, idei, produktów, filmów, samochodów, domów, nut, piosenek, pracy, biznesów, projektów, jest ciągle za mało. Coś takiego jak limit i ograniczenie istnieją tylko w Twoim umyśle, a więc dostrzegasz w świecie tylko to co zakodował mózg.

Po drugie: nikomu nie musisz zabierać, dzielić tortu czy konkurować. Wszystko na świecie powstało w obfitości. Powtarzaj „Zewsząd spływają do mnie bogactwa i dobrobyt” lub „Bóg daje wzrost na wszystkich ziemiach”. Pamiętaj, że zawiść to choroba ludzi nieudolnych.

Po trzecie: Rudyard Kipling pisał, że słowa to najpotężniejszy lek stosowany przez człowieka. Używaj słów, które do Ciebie przemawiają, fascynują Cię i zachwycają.

Po czwarte: dziel się tym co posiadasz, w postaci: czasu, wiedzy, pieniędzy, motywacji, miłości lub wiary. Zgodnie z prawem dawania, to powróci do Twojego życia, w postaci pomnożonej.

Po piąte: jesteś panem swojego przeznaczenia, mistrzem kreacji i przywódcą swoich myśli. Jak bardzo się ograniczasz? Kiedy ostatni raz zrealizowałeś swój pomysł? Co chciałbyś stworzyć, co ulepszyć? Ja często wprowadzasz świeżość , innowacyjność wśród rodziny w firmie, w swoim światopoglądzie?

„Najlepsze myśli przychodzą nam, gdy jesteśmy sami. Najgorsze przychodzą wśród zamętu”
Thomas Edison

Do zobaczenia na szczycie
Nikodem Marszałek


Więcej artykułów na stronie autora:

CentrumRozwoju.pl

Artykuł pochodzi z serwisu Artelis.pl

Ebooki autorstwa Nikodema Marszałka: Odrodzenie Feniksa Motywacja bez granic
———————————————————————————–

Podobne posty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments

2 Komentarzy

Zostaw Odpowiedź