Skip to content
 

Bohater własnego życia

Bohater własnego życiaBohater własnego życia
Anna Opala

zobacz w wydawnictwie

Jak skutecznie stworzyć i realizować
scenariusz swojego życia?

Pozwól, że zacznę od krótkiej historyjki z książki „Alicja z Krainy Czarów”:

- Czy mógłbyś mi powiedzieć, w którą stronę mam pójść? – spytała Alicja.

- Zależy to od tego, dokąd chcesz dojść – powiedział kot.

- Nie wiem dokąd chcę iść – powiedziała Alicja.

- Więc tym bardziej nie ma znaczenia, w którą stronę pójdziesz – powiedział kot.

Nie wiem czy się w tym ze mną zgodzisz, ale wręcz szokujący jest fakt, że ogromna większość ludzi, nie wyznacza sobie celu w życiu. Wokół nas są setki osób, które żyją z dnia na dzień, nie zmieniając na lepsze nic ze swojej rzeczywistości. Błąkają się, nie wiedząc gdzie iść i co robić, zamiast realizować swoje marzenia i robić to szybciej niż inni.

No właśnie. A czy Twoje życie przypomina zachowanie Alicji z Krainy Czarów? Czy błąkasz się, raz idąc do przodu, a raz cofając się? Potem znowu skręcasz w lewo, a potem w prawo. Zresztą co za różnica skoro nie masz pojęcia, gdzie chcesz dojść, a cele Twojej podróży (o ile takie masz) są bardzo „mgliste”:


Chcę być bogaty…
Chcę mieć fajny samochód…
Chcę mieć dobrą pracę…
Chcę podróżować…

Przyczyną tego jest brak wyznaczonego celu.
Jak wyznaczyć cel i dlaczego jest to
aż tak bardzo ważne?

Być może zastanawiasz się teraz, dlaczego wyznaczanie celu jest tak ważne w osiągnięciu sukcesu. Pominę fakt, że wszyscy badacze psychologi sukcesu doszli do wniosku, że samo wyznaczenie własnych celów zwiększa kilkukrotnie osiągnięcie sukcesu. Nie będę też rozwodził się nad tym, że większość ludzi sukcesu dokładnie planuje swoje działanie i dzięki temu osiąga szczyty.

Zdam się tutaj na czystą logikę. Tylko pomyśl.

Czy wybierając się w długą i obfitująca w niebezpieczeństwa podróż, nie przygotowałbyś się wcześniej do niej? Czy nie zaplanowałbyś dokładnie trasy, którą idziesz, nie wziąłbyś niezbędnego wyposażenia ze sobą?

No właśnie. A czy życie nie jest trochę jak taka wyprawa? Czy nie obfituje w wiele niespodzianek, a nawet niebezpieczeństw? Czy nie należałoby się do niej przygotować i odpowiednio „wyposażyć”? Jakie szanse na dojście do celu ma wędrowiec, który nie wie gdzie idzie albo zaplanował trasę dłuższą drogą? Wydaje mi się, że sam sobie odpowiesz na to pytanie.
Dla kogo jest ten poradnik?

Ta książka jest adresowana do osób, które chcą świadomie planować swoje życie i realizować cele. Ta książka jest dla wędrowców, którzy chcą iść przez życie i osiągać własne cele w sposób świadomy, a nie po omacku.

Podana strategia wyznaczania celów, którą tutaj poznasz, jest skuteczna, dlatego że korzystając z niej, angażujesz zarówno cześć świadomą, jak i nieświadomą swojego umysłu. Wykorzystanie obu części twojego umysłu pozwoli Ci znaleźć dokładnie to, czego oczekujesz od życia i obrać właściwy kierunek drogi.

Publikacja w prosty i jednocześnie inspirujący sposób uświadamia czytelnikom to, co w życiu najważniejsze:
„Jesteś jedyną osobą, która jest
odpowiedzialna za jakość twojego życia”

Jednocześnie w sposób skuteczny mobilizuje do działania, rozbudza ukryte w umyśle potrzeby, pokazuje, jak łatwo można wprowadzić pierwszą zmianę i bardzo szybko obserwować efektywność swoich działań.

Uczy, jak wykorzystywać swoje własne, ukryte możliwości, pobudza, często uśpiony, nieświadomy umysł do aktywności. Skuteczność tych technik i strategii została wielokrotnie sprawdzona i udowodniona przez miliony ludzi sukcesu, którzy tak jak Ty teraz, też zaczynali od wyznaczenia pierwszego celu.
9 dni do zmiany…

Cały proces nauki wyznaczania celów w praktyce trwa zaledwie dziewięć dni. Podczas tak krótkiego czasu będziesz mógł w spokoju i bez presji dobrze zastanowić się nad tym, czego oczekujesz od życia. Każdy dzień nauki pozwoli Ci poznać inne zasady wyznaczania celów, dzięki którym będziesz w stanie zrozumieć, co jest dla Ciebie najważniejsze i wyznaczyć sobie drogę do tego.
O autorce:

Anna Opala, trener NLP i hipnozy, coach, od czterech lat aktywnie prowadzi szkolenia z zakresu NLP i rozwoju osobistego. Pracuje jako indywidualny trener managerów, prowadzi witrynę www.nlp.warszawa.pl, jest współtwórcą Fundcji Laurus Nobilis, która dofinansowuje zajęcia NLP dla studentów.

Jej misją jest, aby ludzie, którzy tego potrzebują, mieli zawsze możliwość zmiany swego życia na lepsze. Jej pasją są podróże. Prowadzi również stronę www.AnnaOpala.pl

Czego dokładnie dowiesz się korzystając z tego praktycznego podręcznika wyznaczania celów?

* Jak skutecznie stworzyć i realizować scenariusz swojego życia? Dlaczego życiorys jednych ludzi przypomina hollywoodzkie historie sukcesu, a innych czarny scenariusz z taniej brazylijskiej telenoweli?
* Co możesz osiągnąć dzięki technikom NLP w swoim życiu? Jeśli dotąd nie słyszałeś o rewolucyjnych technikach NLP, to pewnie dlatego, że nigdy nie interesowałeś się osiąganiem sukcesu. Wkrótce poznasz od podszewki, sprawdzone sposoby na osiąganie tego, co chcesz.
* Cztery największe pułapki, w które możesz wpaść po uszy, wyznaczając swoje cele. Niestety, ale wyznaczając swoje cele, możesz popełnić wiele błędów, które potem będą Cię dużo kosztować.
* Co zrobić, aby żyć życiem, jakiego pragniesz? Zanim zaczniesz żyć życiem, jakim pragniesz, zastanów się czy w ogóle wiesz, czego chcesz od życia, a potem zacznij do tego dążyć.
* Czy planujesz swoje życie we właściwy sposób? Czy Twoje życie biegnie trzypasmową autostradą do celu, który sobie obrałeś, czy raczej idziesz przez życie leśną polaną, pełną kamieni zakrętów i powalonych pni?
* Jak budować swoje cele tak aby wygrać? Nie zawsze wyznaczanie celów pozwoli Ci osiągnąć sukces. Aby mieć pewność, że Twoje cele nie prowadzą Cię w ślepą uliczkę, musisz nauczyć się je prawidłowo wyznaczać.
* Jak nie dać się zamknąć w pułapce pracy na etacie i zanudzeniu codzienną rutyną? Koniec z budzeniem się rano i myśleniem: „O nie! Znowu do roboty” ;(
* Jakie cele warto dla siebie określać i jak sprawdzić, które cele najbardziej przybliżą Cię do tego, czego najbardziej pragniesz w życiu i co da Ci największe spełnienie?
* Jak wyznaczyć cel, który nie tylko jest realny do osiągnięcia, ale będzie też wyzwaniem, które codziennie będzie Cię inspirować do działania i nie pozwoli Ci się załamać mimo porażek?
* Siedem najważniejszych zasad wyznaczania celów. Jeśli będziesz się nimi kierował podczas wyznaczania celów, to będziesz miał pewność, że osiągniecie tego, co sobie założyłeś, zajmie Ci możliwie najmniej czasu.

Kiedy przeczytasz już tę książkę i przejdziesz cały dziewięciu dniowy proces wyznaczania celu w życiu to:

* Będziesz potrafił wyznaczyć i realizować cel, który będzie dla Ciebie pozytywną inspiracją do działania i który z przyjemnością będziesz realizował.
* Znajdziesz to, co w życiu da Ci spełnienie i sprawi, że gdy już to osiągniesz, będziesz czuć się inną osobom.
* Przygotujesz cele na kolejne lata w sposób zgodny z właściwą strategią konstrukcji celów.
* Poczujesz wewnętrzną siłę i motywacje do tego, aby osiągnąć jeszcze więcej niż do tej pory i wreszcie wykorzystać w 110% potencjał, który w Tobie drzemie.
* Nie popełnisz błędów, które popełnia większość osób wyznaczających cele, które sprawiają, że potem osiągnięcie danego celu nie daje takiej satysfakcji albo jest zbyt trudne.
* Zaczniesz dążyć do osiągnięcia w swoim życiu celów, które odmienią Twoje życie i sprawią, że zmieni się ono już na zawsze.
* Będziesz cieszyć się jak dziecko, gdy zobaczysz, że cele, które dotąd wydawały Ci się mrzonką, jeden po drugim stają się rzeczywistością w Twoim życiu.
* Z dnia na dzień zaczniesz inaczej patrzeć na otaczający Cię świat i wyzwania, które pojawiają się przed Tobą.
* Zaczniesz dostrzegać szanse i możliwości, które dotąd wdawały Ci się poza Twoim zasięgiem.

Ile dla Ciebie warta jest ta wiedza?

Jeśli miotasz się teraz w swoim życiu, nie wiedząc, co tak naprawdę chcesz robić. Jeśli to, co obecnie robisz (twoja praca, studia) nie daje Ci satysfakcji. To pomyśl sobie, jak wiele Ci da rozpoczęcie procesu osiągania sowich celów.

Pomyśl sobie, jak dobrze będziesz się czuł, mając w głowie świadomość, że każdy Twój dzień jest milowym krokiem we właściwym kierunku i nie tracisz swojej energii i czasu na coś, co jest kręceniem się w kółko.

Nie ma na co czekać. Jeśli chcesz nauczyć się, jak wyznaczyć a potem „z kopyta” zacząć osiągać swoje cele, to właśnie teraz nadarza Ci się doskonała okazja. Nie przepuść jej.

Zamów PDF
Zamów wersję drukowaną

Podobne posty:

Komentarze

Powered by Facebook Comments

Zostaw Odpowiedź